0903 518 201, 0904 348 901 info@alufixsro.sk

O nás

Naša spoločnosť je zameraná na konštrukcie balkónových zábradlí na obytné domy, zasklenia balkónov a loggií, prestrešenia terás, prístrešky nad vstupy, zimné záhrady a iné konštrukcie
z hliníka.

 

Alufix s.r.o. bola založená v roku 2013. Po bohatých skúsenostiach vo viacerých odvetviach stavebníctva, ktoré na základe živnosti trvali od roku 1992, sme sa rozhodli špecializovať na výrobu, dodávku a montáž rôznych typov hliníkových konštrukcií, najmä však balkónových zábradlí a zasklení.

Pri návrhu a realizácii konštrukcií spolupracujeme s architektmi, projektantmi a aj samotnými investormi, kladieme dôraz na individuálny prístup a vždy sa snažíme urobiť daný typ konštrukcie na mieru.

Zameranie:

Výroba je zameraná na konštrukcie balkónových zábradlí najmä na obytné domy, zasklenia balkónov a loggií, prestrešenia terás, prístrešky nad vstupy, zimné záhrady a iné doplnkové konštrukcie z hliníka.

Príbeh o nás:

Sme rodinná firma, ktorá vznikla v roku 2013.

Spojila nás stavba a v roku 2005 sme sa nasťahovali do jedného zo žilinských panelákov, ktorý potreboval po 40-tich rokoch nutne rekonštrukciu.

Bola to výzva, pretože dovtedy sa tento typ domov riešil len po častiach a nikto sa nechcel púšťať hlavne do rekonštrukcie masy železných zábradlí, ktoré boli po celej západnej strane paneláku.

Oslovil ma hliník a jeho možnosti a spôsob, ako sa pristupovalo ku tomuto problému za hranicami, v Čechách. Našla som firmu Alumistr z Brna a plán na obnovu domu bol jasný: dosiahnuť súhlas na tom, aby sme celú konštrukciu zdemontovali a obnovili panelák ako sa patrí aj s balkónmi.

Plán vyšiel. Panelák bol ako prvý na Slovensku v takom rozsahu zrekonštruovaný a prelomili sa ľady dovtedy nehybné. Do tej doby sa rekonštruovali zábradlia len čiastočne alebo sa vymenili opäť za železné, čo si po čase vyžadovalo opäť nátery a opravy. 

Zrazu tu bol nový pohľad na vec, a rozbehla sa vlna rekonštrukcií, ktoré sa inšpirovali nami:-)

Balkóny sa stali vďaka tomu ďalším priestorom bytu, ktorý sa dá plnohodnotne využívať podľa predstavy vlastníkov, a nie je to len vonkajší fasádny doplnok, plný prachu a mokrý po každom daždi.

Vízia dostať hliník na každý balkón nás natoľko nadchla, že sme sa rozhodli spojiť s tým našu prácu.

Máme radi kvalitnú a poctivú prácu, veci navrhnuté s rozumom a s prihliadnutím na variabilné možnosti do budúcnosti. Nad detailami premýšľame a vytvárame také, ktoré prinášajú radosť investorovi ale aj budúcemu majiteľovi.

 

Hliník sme si zamilovali, a s takou istou láskou a nadšením tvoríme z neho konštrukcie, na ktoré sme hrdí. 

Nezáväzný dopyt

3 + 7 =

U
IČO: 47104163

Alufix, s.r.o.

Kamenná cesta 8869 8, 010 01 Žilina

Kancelária - Saleziánska ulica

budova Bytterm, 1. poschodie
termín stretnutia po tel. dohovore

0903 518 201, 0904 348 901

info@alufixsro.sk

Čo prebieha aktuálne a rady a tipy na facebooku